Streczowanie folią beztubową

Streczowanie to inaczej zabezpieczenie towaru na paletach poprzez owijanie ich elastyczną folią. Dzięki temu można m.in. zabezpieczyć stabilność ładunków czy ochronić je przed kurzem, wilgocią i innymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo, streczowanie palet ogranicza również ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych.

Jak streczować paletę?


Kluczem do sukcesu, czyli dobrego zabezpieczenia ładunku, jest właściwe naciągnięcie folii wokół palety. Z naszą folią beztubową należy robić to ręcznie, zaczynając od dolnych partii i powoli przechodząc coraz wyżej. Co ważne, prawidłowa technika streczowania wymaga nakładania się warstw na siebie, dzięki czemu owijanie palet folią daje najlepsze rezultaty.

W procesie owijania kluczowe jest także odpowiednie naciągnięcie folii – ani za mocno, aby nie uszkodzić opakowanych produktów, ani za słabo, aby nie stracić na stabilności ładunku. Dodatkowo, kończąc streczowanie palety, konieczne jest zabezpieczenie końca folii, aby nie doszło do jej samoczynnego odwijania w czasie transportu. Można to zrobić, na przykład wciskając luźny koniec folii pomiędzy warstwy owinięte na palecie lub wykorzystując w tym celu specjalne klipsy.

proces_pakowania

Folia stretch – zastosowanie


Folia, od której nazwę wzięło streczowanie towaru, jest powszechnie używana w wielu branżach, w tym w logistyce, magazynowaniu, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym do zabezpieczania ładunków na paletach lub do grupowania mniejszych partii produktów dla ich łatwiejszego transportu i magazynowania.

Jednym z kluczowych aspektów folii stretch jest jej elastyczność i odporność na przebicia, co sprawia, że jest wręcz idealna do owijania różnorodnych ładunków, niezależnie od ich kształtu czy rozmiaru. Co więcej, jest ona również ekonomicznie opłacalna, zwłaszcza gdy sięgniesz po nasz beztubowy wariant.

Folia stretch beztubowa


Folia beztubowa nie posiada tekturowej tuby, która zwiększa jej wagę. W naszej produkcji zrezygnowaliśmy z tuby, a w ten sposób mogliśmy zaoferować większą ilość folii przy zachowaniu tej samej wagi. Dzięki temu nasi klienci mogą cieszyć się lepszą wydajnością i efektywnością pakowania, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów transportu i magazynowania.

Folia stretch beztubowa

Eliminacja tekturowej tuby z procesu produkcji folii stretch beztubowej nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów, ale również wspiera ekologiczne aspekty działalności firm korzystających z naszych produktów – bez kompromisów w zakresie jakości i funkcjonalności.